Ogrzewanie podłogowe jako efektywna forma ogrzewania pomieszczeń

matygrzewcze-emultimax

Ogrzewanie pomieszczeń to kwestia kluczowa, szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Dąży się wtedy do stworzenia komfortowej atmosfery w swoim domu czy miejscu pracy. Jednak wybór odpowiedniego systemu grzewczego bywa wyzwaniem. Dlatego warto poznać nowoczesne rozwiązania, takie jak elektryczne ogrzewanie podłogowe, które nie tylko zapewnia komfort cieplny, ale także przyczynia się do oszczędności energii. Ogrzewanie podłogowe elektryczne to innowacyjna forma zapewnienia ciepła w pomieszczeniach. Co sprawia, że jest ono tak atrakcyjne dla coraz większej liczby osób? Przede wszystkim komfort i oszczędność. W Emultimax znajdziesz najnowocześniejsze metody ogrzewania, które dadzą duży komfort termiczny, są łatwe w obsłudze i optymalizują wydatki na ogrzewanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą!

Ogrzewanie podłogowe elektryczne – dlaczego cieszy się tak dużą popularnością?

Podgrzewanie podłogowe elektryczne to niezwykle efektywny i nowoczesny sposób na zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczeniach. Rozwiązanie zdobywa coraz większą popularność, z powodu licznych zalet, jakie ze sobą niesie. Ogrzewanie podłogowe działa bezgłośnie, nie ma żadnych dźwięków związanym z ruchem powietrza, typowym dla tradycyjnych grzejników. Ponadto, jest to praktycznie bezobsługowy system. Po zainstalowaniu nie wymaga częstego czyszczenia ani konserwacji.

Dzięki możliwości regulacji temperatury w poszczególnych pomieszczeniach, ogrzewanie podłogowe pozwala na stworzenie strefowego systemu grzewczego. Dzięki temu dostosowuje się temperaturę do potrzeb i preferencji każdego pomieszczenia. To oznacza, że możesz cieszyć się przyjemnym ciepłem w salonie, jednocześnie pozostawiając sypialnię chłodniejszą. To efektywne wykorzystanie energii, które przekłada się na niższe rachunki za prąd. Podczas podejmowania decyzji o podgrzewaniu strefowym warto wiedzieć, że do każdego pomieszczenia jest wymagane zastosowanie osobnych systemów mat i regulatorów temperatury. 

Jakie są rodzaje elektrycznego ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe elektryczne to innowacyjny sposób na efektywne i komfortowe ogrzewanie pomieszczeń. Istnieją dwa sposoby na elektryczne ogrzewanie podłogowe. 

Kable grzewcze

Ogrzewanie kablowe to jeden ze starszych sposobów na ogrzewanie podłogowe. Składa się z elastycznego kabla grzejnego, który jest instalowany wewnątrz warstwy izolacyjnej pod podłogą, a następnie pokrywany zaprawą lub wylewką. Ogrzewanie kablowe może być stosowane pod różnymi rodzajami podłóg, w tym pod płytkami ceramicznymi, drewnem czy wykładzinami.

Ogrzewanie kablowe pozwala na dokładną kontrolę temperatury w pomieszczeniach. Kable grzewcze można elastycznie układać, co pozwala na dostosowanie systemu do nieregularnych kształtów pomieszczeń. Niestety instalacja kabli grzewczych jest  bardziej czasochłonna i skomplikowany niż w przypadku mat grzewczych.

Mówi się, że kable grzewcze są przeznaczone wyłącznie do montażu w wylewce betonowej. W przeszłości miało to swoje uzasadnienie, zwłaszcza przy użyciu kabli starszej generacji, które były znacznie grubsze. To sprawiało, że montaż kabli grzewczych pod płytkami był trudny i mało praktyczny. Obecnie dostępne kable grzewcze są niemal identycznej grubości co kable stosowane w matach grzewczych. Dlatego można je z powodzeniem stosować również w systemach ogrzewania bezpośredniego pod podłogą, co znacznie zwiększa ich wszechstronność i dostępność.

Ogrzewanie matami elektrycznymi 

Ogrzewanie matowe to nowocześniejsza alternatywa dla kablowego ogrzewania podłogowego. Składa się z elastycznych mat grzewczych, które są umieszczane na powierzchni podłogi pod warstwą izolacyjną na wylewce. Maty grzewcze są dostępne w różnych rozmiarach i o różnej mocy.

Maty grzewcze są kompletnymi zestawami, w których cienkie kable grzewcze są wcześniej zamontowane na elastycznej podkładce lub siatce. Dzięki temu montaż jest prostszy i tworzy jednolite pole grzewcze na całej powierzchni podłogi. Jednakże maty muszą być dokładnie dopasowane do wymiarów pomieszczenia, w którym są układane, pod żadnym pozorem nie wolno ich samodzielnie przecinać. W ofercie Emultimax można znaleźć maty zarówno pod panele jak i pod płytki.

Odkryj wszystkie zalety ogrzewania podłogowego dzięki Emultimax!

Ogrzewanie podłogowe elektryczne to nie tylko efektywny sposób na zapewnienie komfortu cieplnego w Twoim domu, ale także oszczędność energii i zachowanie estetyki wnętrza. Jeśli szukasz niezawodnych rozwiązań grzewczych, koniecznie odwiedź sklep internetowy Emultimax. Znajdziesz tam wszystko, czego potrzebujesz, by stworzyć przyjemną atmosferę w swoim domu.

Emultimax słynie z ogromnego wyboru solidnych produktów oraz indywidualnego podejścia do klienta. Dostarczamy rozwiązania, które spełniają najwyższe standardy jakości, gwarantując pełne zadowolenie naszych klientów. W ofercie znajdziesz maty grzewcze pod panele, maty grzewcze pod płytki oraz wiele innych produktów, które pozwolą Ci cieszyć się komfortem cieplnym w Twoim domu. Oferujemy także fachowe doradztwo, które pomoże Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Sprawdź, jak wiele możesz zyskać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *