Sokowirówka a blender: jaka jest różnica i co kupić?

sokowirowka

Oto wszystko, co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się między sokowirówką a blenderem. Sokowirówka vs blender: co kupić? Cóż, to zależy od twoich preferencji i kilku kluczowych czynników. Chociaż zarówno sokowirówki, jak i blendery są doskonale zaprojektowane do wprowadzania do diety zdrowszych owoców i warzyw, istnieje kilka kluczowych różnic, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze tego, co jest odpowiednie dla Twojego stylu życia.

Możemy być trochę stronniczy, ale uważamy, że obie maszyny odgrywają nieodzowną rolę w każdej kuchni. Podczas gdy blendery robią o wiele więcej niż robienie koktajli, nie można zaprzeczyć, że domowy sok po prostu smakuje lepiej niż kupowany w sklepie. Oto, jak wybrać między blenderem a sokowirówką przy następnym zakupie.

SOKOWIRÓWKA A BLENDER: JAKA JEST RÓŻNICA?

Blendery rozdrabniają owoce, warzywa i prawie wszystko, co do nich włożysz, aby zrobić koktajle i sosy. Tworzą gęste i kremowe napoje bez marnotrawstwa, ponieważ spożywasz cały owoc, miąższ i wszystko.

W przeciwieństwie do tego, sokowirówki usuwają sok z selera, jabłek, imbiru i innych zdrowych produktów spożywczych, aby zamienić je w pyszne napoje, pozostawiając miąższ i miąższ, które można wykorzystać w innym miejscu w kuchni lub wyrzucić.

Podczas gdy wszystkie blendery robią mniej więcej to samo, różne typy sokowirówek działają na różne sposoby. Te najlepsze sokowirówki prasowe zimno zastrzeżenia wyodrębnić więcej składników odżywczych i błonnika zachować w stanie nienaruszonym, z wypłat większe zdrowia i mniej odpadów żywności niż ich odpowiedniki odśrodkowych.

SOKOWIRÓWKA CZY BLENDER: CO JEST ZDROWSZE?

Ponieważ spożywasz znacznie więcej owoców lub warzyw, miksowanie napojów ma wiele zalet. Blendery zatrzymują całe błonnik, podczas gdy większość z nich zostanie utracona przez odśrodkową lub nawet powolną sokowirówkę. Błonnik jest ważny dla zdrowia jelit i trawienia, więc możesz stracić dużą część tego, co sprawia, że ​​jabłka i marchewki są zdrowe, jeśli przelejesz je przez sokowirówkę.

To powiedziawszy, większość dobrych rzeczy można znaleźć w soku. Obejmuje to wyższe stężenie witamin i łatwiej jest je spożyć w wyższym stężeniu, gdy jest w szklance soku, w porównaniu z koniecznością zjedzenia równowartości trzech łodyg selera lub licznych jabłek.

KTÓRY JEST NAJLEPSZY DO UTRATY WAGI?

Wrogiem większości diet jest cukier. Chociaż dobre z umiarem, zbyt duża ilość owoców w diecie może podnieść poziom cukru we krwi i spowodować, że będziesz spożywać kalorie. Przekonasz się, że większość słodyczy w owocach pochodzi z soku, więc po zmieszaniu łatwiej jest zmniejszyć objętość, którą spożywasz, ponieważ jest on wypełniony miazgą i innymi substancjami.

CO JEST TAŃSZE, SOKOWIRÓWKA CZY BLENDER?

Chociaż można znaleźć sokowirówki w rozsądnej cenie, trudno jest znaleźć je w tych samych niskich cenach, za które można kupić blender. Dzieje się tak, ponieważ nie tylko rozdrabniają owoce i warzywa, ale także usuwają miąższ, co czyni je bardziej zaawansowanymi maszynami. Jeśli masz ograniczony budżet i chcesz świeżych i zdrowych napojów, wybierz blender. Przekonasz się, że najlepsze przenośne blendery są często najtańsze.

ŁATWOŚĆ UŻYCIA

Znów wygrywają tu blendery. Aby użyć blendera, wystarczy dodać składniki i zacząć. Wyciskarki wymagają monitorowania i będziesz musiał dodawać po jednym kawałku owocu lub warzywa na raz.

Wiele blenderów można po prostu umieścić bezpośrednio w zmywarce, ale trudno znaleźć sokowirówkę, która nie wymaga przynajmniej mycia ręcznego. Dzieje się tak, ponieważ są wyposażone w sitka i inne, bardziej wrażliwe nasadki, które wymagają odpowiedniego szorowania w celu usunięcia nagromadzonej miazgi i cząstek.

SMAK

Chociaż zależy to od osobistych preferencji, uważamy, że sokowirówki zapewniają lepsze wrażenia z picia niż blendery z większością napojów. Weźmy na przykład sok z selera. Chociaż nigdy nie jest smaczny, o wiele łatwiej jest wypić szklankę soku z selera niż zmiksowanego selera, z całą jego miazgą i błonnikiem. Dotyczy to również większości owoców, chociaż nie można wyciskać soku z wybranych owoców, takich jak banany.

Kladiusz Borowski

Architekt wnętrz i pasjonat pracy w ogrodzie. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą z tego zakresu. Zapraszam do zadawania pytań. Chętnie podzielę się ekspercką wiedzą!

View all posts by Kladiusz Borowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *