Planujesz przeprowadzkę? Tych błędów nie popełniaj!

kobieta przeprowadza sie

Przeprowadzka to moment pełen emocji i wyzwań, który może przynieść zarówno radość z nowych możliwości, jak i stres związany z organizacją i logistyką. Jest on tym większy, gdy nie wiemy w jaki sposób podejść do przeprowadzki. Popełniamy wówczas szereg częstych błędów, które mogą sprawić, że nie tylko spędzimy znacznie więcej czasu na pakowaniu się ale również narażamy się na ryzyko zniszczenia naszego mienia. Wiedząc o tym przygotowaliśmy krótką listę najczęściej popełnianych podczas przeprowadzek błędów, których należy unikać.

Brak dokładnego planu przeprowadzki

Nie da się ukryć, że w przypadku wieloetapowych wyzwań a takim bez wątpienia jest przeprowadzka posiadanie planu działania ma kluczowe znaczenie dla powodzenia przedsięwzięcia. Tymczasem wiele osób podchodzi do przeprowadzki spontanicznie, uważając, że wystarczy na kilka dni przed planowanymi przenosinami włożyć wszystko do kartonów. To poważny błąd, który z pewnością okupimy nie tylko stresem ale również wytężoną pracą. Dlatego też zanim zaczniesz się pakować, stwórz szczegółowy plan, obejmujący daty i listę zadań. Pozwoli ci  to utrzymać kontrolę nad przeprowadzką i uniknąć zbędnych problemów.

Brak opakowań i niezbędnych akcesoriów

Wiele osób uważa, że do pakowania rzeczy podczas przeprowadzki wystarczą im kartony i opakowania, które posiadają w piwnicy lub odbiorą ze sklepów. To bardzo mylne przekonanie, które może doprowadzić do uszkodzenia przewożonych w trakcie przeprowadzki przedmiotów. Kartony wykorzystywane do tego celu muszą być wysokiej jakości, solidne i nieuszkodzone. Do tego powinny mieć także odpowiednie rozmiary, które dopasowane będą do wielkości przewożonych rzeczy. Nie możemy również zapomnieć o innych elementach niezbędnych podczas pakowania. Mowa tu między innymi o akcesoriach do zabezpieczania przesyłek takich jak folia bąbelkowa, wypełnienie, stretch czy szeroka taśma klejąca. Dlatego też planując przeprowadzkę warto zrobić odpowiednie zakupy. To wcale nie musi być drogie. Wystarczy jedynie postawić na profesjonalny, dobrze wyposażony sklep taki jak Strefa Pakowania 24.

Zbyt późne poszukiwanie firmy przeprowadzkowej

Samodzielne przewożenie ciężkich i wielkich pudeł do nowej lokalizacji może być wyzwaniem ponad nasze siły, szczególnie jeśli nie dysponujemy odpowiednim samochodem. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych. Często jednak popełniają jeden podstawowy błąd, którym jest zbyt późne poszukiwanie profesjonalnych usług. Wbrew pozorom znalezienie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej nie jest proste. Musisz nie tylko dokładnie zapoznać się z ofertą danego przedsiębiorstwa, ale także sprawdzić jakimi opiniami się cieszy. Do tego dochodzi konieczność porównania cen poszczególnych firm. Dlatego też warto robić to ze sporym wyprzedzeniem.

Nieumiejętne pakowanie

Wspominaliśmy już o roli dobrej jakości kartonów i opakowań, które zabezpieczą nasze rzeczy w trakcie transportu. Nie jest to jednak jedyny problem, na który powinniśmy zwrócić uwagę podczas pakowania się. Bardzo wiele osób nie dokonuje selekcji swoich rzeczy. Tymczasem przeprowadzka to doskonała okazja, aby oczyścić swoje mieszkanie z rzeczy, których już nie potrzebujesz. Nie trzymaj niepotrzebnych przedmiotów, które tylko zajmują miejsce i zwiększają koszty przeprowadzki. Przed pakowaniem, przejrzyj swoje rzeczy i zdecyduj, które z nich warto zabrać ze sobą, a których można się pozbyć.
Kolejną niezwykle ważną kwestią jest brak segregowania rzeczy kategoriami, w wyniku czego w jednym kartonie lądują rzeczy całkowicie ze sobą niezwiązane jak np. ubrania i akcesoria kuchenne. To znacząco utrudnia rozpakowywanie kartonów i wydłuża czas urządzenia się w nowym miejscu. Pogrupuj przedmioty a także opisz co znajduje się w danym kartonie. Dzięki temu, jeśli będziesz musiał pilnie po coś sięgnąć nie będziesz miał problemu z odnalezieniem paczki, w której znajdują się potrzebne ci rzeczy. Ponadto pamiętaj o specjalnym oznakowaniu kartonów, w których znajdują się rzeczy mogące ulec uszkodzeniu w transporcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *