Jak naturalnie pozbyć się karaluchów? 5 sposobów na powstrzymanie ich na dobre

karaluch

Szukasz sposobów na naturalne pozbycie się karaluchów? Oto organiczne sposoby leczenia problemu ze szkodnikami.  Problem z karaluchami nie jest zjawiskiem nienormalnym. Te szybkie szkodniki rozwijają się w warunkach ludzkich i są niezwykle trudne do złapania – dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak pozbyć się karaluchów na dobre.

Jeśli znajdziesz się w walce z tym szkodnikiem, możesz łatwo natychmiast wezwać profesjonalistę. Jednak, tak jak w przypadku muszek owocowych , najlepsze środki odstraszające karaluchy mogą chować się w Twojej szafce kuchennej. 

Według ekspertów od zwalczania szkodników, możesz pozbyć się karaluchów za pomocą pięciu naturalnych środków, z których wiele jest już podstawowymi produktami w spiżarni . Od fusów z kawy po detergent do naczyń, te środki odstraszające karaluchy mogą pomóc w naturalny i trwały sposób pozbyć się karaluchów. Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, a my uwzględniliśmy również sposoby na zniechęcenie karaluchów do wchodzenia do domu.

JAK NATURALNIE POZBYĆ SIĘ KARALUCHÓW? 5 METOD ZATWIERDZONYCH PRZEZ EKSPERTÓW  

Według certyfikowanego entomologa i dyrektora technicznego Braman Termit & Pest Elimination (otwiera się w nowej karcie)Natasha Wright, walka z karaluchami nie musi obejmować ostrych chemikaliów i toksyn. Oto pięć organicznych metod, które możesz wypróbować. 

1. CUKIER I BORAKS

„Boraks jest skuteczny w przypadku inwazji płoci, ponieważ powoli wysusza egzoszkielet owadów, wpływa na ich układ trawienny i ostatecznie je zabija” – mówi Natasha. 

Entomolog zaleca wymieszanie boraksu z cukrem w proporcji 3:1 przed rozprowadzeniem domowego detergentu w miejscach, w których je zauważyłeś.

2. OLEJEK MIĘTOWY 

Olejek miętowy jest jednym z najbardziej znanych na rynku środków odstraszających szkodniki, więc nie jest zaskoczeniem, że ten środek jest również skuteczny w leczeniu plagi karaluchów. 

„Spray z olejkiem z mięty pieprzowej może odstraszać karaluchy w nietoksyczny sposób i jest bezpieczny dla dzieci” – mówi Natasha. Ekspert sugeruje zmieszanie 15 kropli olejku miętowego z 10 uncjami wody przed rozpyleniem formuły na zainfekowane obszary. 

3. DETERGENT DO NACZYŃ 

Jak czyścić dywan lub usuwać plamy z kawy z ulubionej tkaniny, być może wiesz już o mocy detergentu do naczyń. Ma jednak również swoje miejsce w walce z karaluchami. 

„Mieszanka wody i mydła może udusić się i zabić karaluchy i jest szczególnie skuteczna przeciwko karaluchom niemieckim. Zmieszaj cztery łyżki detergentu do naczyń w litrze wody i spryskaj nim miejsce, w którym zauważyłeś aktywność” – mówi entomolog. 

4. FUSY Z KAWY

Czy wiesz, że możesz używać fusów z kawy do czyszczenia mebli ? A fusy z kawy są dobre dla roślin ? Cóż, możesz również użyć pozostałości z ekspresu do kawy , aby odstraszyć te szkodniki – ale nie w taki sposób, w jaki mógłbyś się początkowo spodziewać. Karaluchy przyciąga aromat mielonej kawy – co oznacza, że ​​może stworzyć idealną pułapkę. 

„Wrzuć fusy do małych papierowych kubków i umieść te kubki w wypełnionych wodą słoikach, a następnie umieść słoik przy ścianach lub listwach przypodłogowych tam, gdzie widziałeś robaki” – poucza. Zapach zwabi szkodniki do pułapki, z której nie będą w stanie uciec, więc możesz pozbyć się ich zawartości następnego dnia. 

5. SOK Z CYTRYNY 

„Sok z cytryny zapewnia słodko pachnącą opcję eliminacji, ponieważ cytryny mają naturalne właściwości antypatogenne, które powstrzymują karaluchy” – mówi Natasha. Dzieląc się wskazówkami dotyczącymi czyszczenia , ekspert zaleca dodanie dwóch do trzech łyżek soku z cytryny z kilkoma galonami wody w wiadrze przed wymieszaniem i umyciem problematycznych miejsc mopem w roztworze. 

Teraz już wiesz, jak pozbyć się karaluchów (w naturalny sposób), pozostaje tylko jedno pytanie – od którego rozwiązania zacząć?

JAK NA STAŁE POZBYĆ SIĘ KARALUCHÓW?

Najlepszym sposobem na trwałe pozbycie się karaluchów jest przede wszystkim usunięcie tego, co je przyciąga. Wymagają one niewiele więcej niż dobrego sprzątania i sprzątania kuchni :

  • Regularnie opróżniaj śmieci lub trzymaj je szczelnie . Karaluchy naprawdę nie są wybredne, jeśli chodzi o to, co jedzą, i nie ma przykrej niespodzianki, gdy podnoszą pokrywkę śmieci, aby znaleźć je w nim zakorzenione.
  • Nie zostawiaj naczyń w zlewie : karaluchy zawsze polują na jedzenie i jest to dla nich tak samo atrakcyjne, jak jedzenie pozostawione na blacie (które również należy odłożyć do szczelnych pojemników). 
  • Nie zostawiaj niezjedzonej karmy dla zwierząt domowych . Przyciąga również gryzonie. 
  • Odkurz podłogi po posiłkach . Z pewnością jest to ból, ale jeśli masz problem z karaluchami, nawet okruchy z podłogi właśnie zjedzonego lub ugotowanego posiłku wystarczą, aby je nakarmić, tak jak w przypadku myszy .
  • Pozbądź się ich wody . Pamiętasz ten zlew pełen wody? Cieknące baterie łazienkowe? Miski z wodą dla zwierząt? Wszystkie są również świetnym źródłem wody dla spragnionych karaluchów.

JAKI JEST NAJLEPSZY DOMOWY ŚRODEK NA POZBYCIE SIĘ KARALUCHÓW?

Najlepszym domowym sposobem na pozbycie się karaluchów jest kwas borowy . Aby stworzyć mieszankę borową, połącz ją w równych ilościach z mąką i cukrem, aby uzyskać „kulki ciasta”, każdy o średnicy około cala. Umieść kulki ciasta tam, gdzie widziałeś karaluchy; będą się nimi żywić i zostaną zabici. Bardzo ważne jest, aby zwierzęta i dzieci nie miały dostępu do kulek ciasta. 

Kladiusz Borowski

Architekt wnętrz i pasjonat pracy w ogrodzie. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą z tego zakresu. Zapraszam do zadawania pytań. Chętnie podzielę się ekspercką wiedzą!

View all posts by Kladiusz Borowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *