Jak pozbyć się komarów? 11 sztuczek, aby wygnać je z domu i podwórka

komar

To pora roku, kiedy musisz dowiedzieć się, jak pozbyć się komarów w domu. Te proste wskazówki pomogą Ci spędzić lato bez gryzienia.  Jeśli chcesz pozbyć się komarów, czy to w domu, czy na podwórku, prawdopodobnie te nieznośne muchy cię niepokoją i gryzą.

Komar nie jest jednym konkretnym gatunkiem owadów, ale jest to nazwa, której używamy ogólnie w odniesieniu do much drenażowych, muchówek, muszek owocowych i muszek. Nie wszystkie gryzą, chociaż wszystkie są denerwujące, gdy unosi się wokół ciebie w domu i na podwórku.

Istnieją różne powody, dla których komary można znaleźć w twoim domu i wiele sposobów na pozbycie się ich. Podobnie jak w przypadku pozbycia się muszek owocowych , wiele sztuczek i sztuczek jest również łatwym sposobem na domowe środki zaradcze.

Jeśli więc zastanawiasz się, jak pozbyć się komarów, dlaczego w ogóle są w Twoim domu i jak powstrzymać ich powrót w przyszłości, mamy wszystkie potrzebne wskazówki i porady.

JAK POZBYĆ SIĘ KOMARÓW? 11 sposobów i sztuczek

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się komarów, od zastawiania pułapek po dobre gospodarowanie i używanie wskazówek dotyczących czyszczenia . Tutaj przeprowadzimy Cię przez 11 najlepszych, aby spróbować. Zrób je wszystkie, a twój problem z komarami drastycznie się zmniejszy.

1. Z LEPKIMI PUŁAPKAMI

Jeśli zauważyłeś nagły napływ komarów i nigdy wcześniej nie były one problemem, lub jeśli są one zwykłym problemem, którego nie rozwiązuje dobre gospodarowanie, to najłatwiejszy sposób na ich pozbycie się – lub zabicie. – jest zainwestowanie w kilka lepkich pułapek przeznaczonych do tego zadania. 

Po prostu umieszczasz je tam, gdzie widziano komary; komary są przyciągane do pułapek i trzymają się ich, gdzie umrą. Żółte pułapki samoprzylepne Garsum są najwyżej oceniane na Amazon. 

2. Z OCTEM JABŁKOWYM

Czyszczenie octem to dobrze znany domowy środek, ale czy wiesz, że można go również wykorzystać do pozbycia się komarów? Wystarczy połączyć pół szklanki octu jabłkowego z filiżanką ciepłej wody i kilkoma kroplami mydła do naczyń w ładnej misce lub filiżance. Umieść miskę/kubek w miejscu, w którym gromadzą się komary. Przyciągnie ich słodki zapach i szansa na drinka. Gdy sięgają, by wypić roztwór, mydło do naczyń zatrzymuje je i topią się. 

3. Z PRZEJRZAŁYMI OWOCAMI

Omówiliśmy na naszych stronach ogrodniczych ’ rośliny pułapkowe ’ i jak są one wykorzystywane do przyciągania szkodników (lub drapieżników szkodników), tak aby główne uprawy mogły przetrwać do zbiorów. Dokładnie tę samą funkcję spełnia wypuszczanie przejrzałych owoców.

Po prostu wrzuć trochę pokrojonych, przejrzałych owoców do miski lub kubka, przykryj je saranem i przebij małe dziurki w tym opakowaniu. Po wejściu do miski lub kubka trudno będzie im wstać i wyjść. Gdy w środku znajduje się ich masa krytyczna, możesz wyrzucić całość do śmieci.

4. Z CZERWONYM WINEM

Tak jak komary przyciąga zapach octu jabłkowego i gnijących owoców, tak kochają zapach czerwonego wina. Wymieszaj pół szklanki czerwonego wina z kilkoma kroplami płynu do naczyń w filiżance lub misce lub pozostaw resztki starej butelki czerwonego wina, dodaj trochę płynu do naczyń i umieść tam, gdzie komary są problemem. Komary dość łatwo znajdą drogę, ale raczej się nie wylęgną.

5. OTWIERAJĄC (I ZAMYKAJĄC) OKNA

Jak na ironię, zarówno otwieranie, jak i zamykanie okien rozwiąże twój problem z komarami. Jeśli komary znajdują drogę do domu z twojego podwórka (być może znalazły odpływ, który szczególnie kochają i znajduje się w pobliżu otwartego okna), pomocne będzie zamknięcie lub zamontowanie moskitiery. 

Jeśli jednak komary zgromadziły się w pokoju, a na zewnątrz jest wietrznie, otwarcie okien, aby stworzyć powiew w pomieszczeniu, zniechęci je do kręcenia się. Nie są świetnymi lotnikami i nie lubią pomieszczeń z dobrym ruchem powietrza.

6. CZYSZCZĄC ODPŁYWY

Komary kochają wilgotne środowiska, w rzeczywistości kochają je tak bardzo, że nawet złożą w nich jaja. Więc jeśli masz stale mokry drenaż wewnątrz lub na zewnątrz, jest prawdopodobne, że przyciągnie to muchy drenażowe. Utrzymywanie tych odpływów w czystości i możliwie jak najbardziej suchych w pomieszczeniach i na zewnątrz pomoże zmniejszyć ryzyko zwabienia do nich komarów. 

7. Z CHEMIKALIAMI

Utrzymywanie odpływów w czystości, czy to w zlewie kuchennym, wannie, prysznicu czy na podwórku, pomoże zniechęcić i pozbyć się komarów. 

Po prostu wlej pół szklanki wybielacza do odpływu, w którym widziałeś komary, a wyczyścisz wszelkie ukrywające się tam larwy lub dorosłe osobniki. 

8. Z DOBRYM SPRZĄTANIEM

Najlepszym sposobem na pozbycie się komarów jest przede wszystkim zapobieganie ich przedostawaniu się do twojego domu. Jak powiedzieliśmy powyżej, otwieranie drzwi i okien zachęci ich do wejścia, ale tak samo będzie z wieloma przypadkami domowymi. Więc jeśli masz problem z komarami, spójrz na:

  • Regularnie opróżniaj kosz;
  • Wycieraj rozlane płyny na bieżąco;
  • Umyj naczynia lub włóż je bezpośrednio do zmywarki i zamknij drzwi;
  • Wrzuć worki na śmieci do pojemnika na śmieci z pokrywką;
  • Po powrocie ze sklepu umyj owoce i warzywa i pozostaw je do wyschnięcia; 
  • Przechowuj owoce i warzywa w zamkniętej spiżarni lub lodówce.
  • Trzymaj również resztki w zamknięciu.
  • Upewnij się, że Twój kompost jest objęty ochroną.
  • Utrzymuj odpływy czyste i suche.

9. USZCZELNIAJĄC KOSZ NA ŚMIECI

Wewnątrz lub na zewnątrz, pojemnik na śmieci z dobrą szczelną pokrywką pozbędzie się komarów i zniechęci również wszelkiego rodzaju inne szkodniki. Dotyczy to nie tylko pojemników na śmieci, w których zostało wyrzucone jedzenie, ale także wszelkich wilgotnych śmieci, które na pewno znajdziesz w swojej łazience. 

10. NIE PODLEWAĆ ROŚLIN

Być może zauważyłeś, że wokół twoich roślin domowych jest dużo komarów . Dzieje się tak często dlatego, że gleba roślinna jest wilgotna, co może być pożywką dla komarów. Jeśli chcesz pozbyć się komarów z roślin , prawdopodobnie są to komary grzybowe i będziesz chciał pozwolić, aby gleba roślin wyschła między podlewaniem, aby stworzyć dla nich mniej gościnny dom. 

„Muszki grzybowe lub muchówki trawiaste uwielbiają wilgotną glebę, więc im więcej podlewasz rośliny, tym bardziej będą przyciągane” – mówi John Stewart z zespołu technicznego w ekologicznej firmie zajmującej się zwalczaniem szkodników Green Protect. „Zwykle żywią się rozkładającym się materiałem organicznym, ale gdy znajdują się w naszych domach, są naprawdę uciążliwe. Aby zapobiec i kontrolować ten gatunek much, nie podlewaj swoich roślin. Możesz łatwo monitorować obecność tych szkodników za pomocą żółtych lepkich pułapek. Istnieją proste wskaźniki lub monitory poziomu wody, które można kupić w centrach ogrodniczych, aby upewnić się, że rośliny nie są nadmiernie lub pod wodą.

„Jednakże jeśli muchy się zadomowią, larwy mogą zostać zabite metodą kontroli biologicznej za pomocą nicieni. Robaki będą szukać i niszczyć czerwie, a ich używanie w pobliżu ludzi i zwierząt jest bezpieczne.

Mówi się, że używanie cynamonu w glebie pomaga pozbyć się komarów w domu. 

11. UTRZYMUJ DOM W CHŁODZIE I SUCHOŚCI

Komary uwielbiają ciepłą, wilgotną atmosferę, więc jeśli Twój dom jest szczególnie wilgotny lub wilgotny, bardziej przyciągnie je do niego lub do określonych pomieszczeń w nim. Najlepszym sposobem na utrzymanie chłodu i suchości w pomieszczeniach jest pękanie otwartych okien (w połączeniu z moskitierami, jeśli na zewnątrz występuje problem z komarami), sprawdzenie i naprawienie przecieków lub wilgoci oraz rozważenie inwestycji w osuszacz w pomieszczeniu, które jest regularnie wilgotne, takich jak pralnia

CO POWODUJE DUŻO KOMARÓW W DOMU?

Komary przyciągają:

Ciepła, wilgotna atmosfera , którą można naprawić, sprawdzając szczelność i wilgoć, wietrząc przestrzenie i inwestując w osuszacz. 

Złe sprzątanie : wycieranie wycieków, odprowadzanie stojącej wody, utrzymywanie odpływów w czystości, zamykanie pojemników na śmieci i odkładanie niezjedzonej żywności, owoców i warzyw pomoże je powstrzymać. 

Rośliny podlewane : zauważysz je, gdy podlewasz rośliny, ponieważ nagle pojawią się z gleby w pióropuszu. Całkowite wyschnięcie gleby między podlewaniem sprawi, że gleba będzie dla nich mniej atrakcyjna.

CZY KOMARY SĄ SZKODLIWE?

Większość komarów nie jest szkodliwa dla ludzi, chociaż niektóre mogą dawać ukąszenia podobne do ukąszeń komarów. Komary to te, które kochają twoje rośliny doniczkowe; w dużych ilościach mogą uszkadzać korzenie i wzrost roślin. Muszki owocówki przyciągają zgniłe owoce, ale uwielbiają wszelkie słodkie płyny, takie jak ocet i czerwone wino. Muchy drenażowe można znaleźć brzęczące wokół odpływów domowych, podczas gdy muszki częściej zbierają się wokół stojącej wody, takiej jak elementy wodne na podwórku .

JAKI JEST NAJSZYBSZY SPOSÓB NA POZBYCIE SIĘ KOMARÓW?

Jeśli masz w kuchni jakiś ocet jabłkowy lub czerwone wino, zmieszanie pół kubka z kilkoma kroplami płynu do naczyń i umieszczenie go tam, gdzie komary są uciążliwe, szybko je przyciągnie. Zostaną zwabione słodkim zapachem do roztworu i uwięzione przez lepkie mydło do naczyń. 

CZY JEST SPRAY NA KOMARY?

Domowe spraye na owady mogą być tak samo skuteczne, jak spraye chemiczne kupione w sklepie. Zmieszanie pół szklanki alkoholu izopropylowego z łyżeczką mydła do naczyń w butelce ze spryskiwaczem i spryskanie nim komarów szybko je zabije.

GDZIE KOMARY SKŁADAJĄ JAJA?

Komary składają jaja w miejscach, które uwielbiają karmić i ukrywać, a mianowicie w brudnych śmietnikach i ściekach, pojemnikach na kompost, kubłach na śmieci oraz w miejscach wilgotnych i wilgotnych. Będą również składać jajka w gnijących owocach i warzywach, w tym w misce z owocami lub spiżarni.

CZY KOMARY ODEJDĄ SAME?

Nie, komary nie odejdą same, jeśli będą szczęśliwe w swoim nowo odnalezionym domu. Najlepszym sposobem na zachęcenie ich do „odejścia” jest stworzenie pułapek, które zwabią je z miejsca, w którym są teraz w domu, i dokładne oczyszczenie miejsc, które ich przyciągają, takich jak ścieki, kosze na śmieci, zgniłe owoce , mokra gleba roślinna i tak dalej.

Kladiusz Borowski

Architekt wnętrz i pasjonat pracy w ogrodzie. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą z tego zakresu. Zapraszam do zadawania pytań. Chętnie podzielę się ekspercką wiedzą!

View all posts by Kladiusz Borowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *