Jak urządzić szafę w przedpokoju? Zdanie profesjonalistów

szafa w przedpokoju

Utrzymuj wszystko, aby wszystko było łatwe do znalezienia i uporządkowane dzięki temu eksperckiemu przewodnikowi, jak zorganizować szafę w przedpokoju. Wiedza, jak zorganizować szafę w przedpokoju, jest kluczem do uporządkowanego przedpokoju. A jeśli jest to miejsce, w którym można schować płaszcze, buty, torby, klucze i pocztę, dobrze zorganizowana szafa w przedpokoju może ułatwić wchodzenie i wychodzenie z domu – zwłaszcza jeśli w grę wchodzą dzieci.

Oczywiście szafa w przedpokoju może być alternatywnie miejscem przechowywania środków do odkurzania i czyszczenia lub miejscem na pościel lub inne przedmioty, na które nie ma miejsca gdzie indziej. Ale cokolwiek tam trzymasz, wnętrze zaprojektowane z myślą o zawartości jest kluczowe, więc potrzebujesz szybkiego dostępu.

Oto najlepsza wiedza na temat tego, jak zorganizować szafę w przedpokoju, aby połączyć ją z innymi pomysłami na korytarz, aby stworzyć przestrzeń, która wygląda elegancko i przyjaźnie oraz pomaga płynniej prowadzić życie w domu.

JAK ZORGANIZOWAĆ SZAFĘ W PRZEDPOKOJU?

Aby stworzyć odpowiednie rozwiązanie dla szafy w przedpokoju, zacznij od rozważenia tego, co musisz tam trzymać, na przykład dobrego przechowywania butów w przedpokoju . Świetny projekt zapewnia właścicielowi wszystko, co jest łatwe do znalezienia i dotarcia, a także jest w dobrym stanie.

ZDECYDUJ, DO CZEGO UŻYJESZ SZAFY

Zanim pomyślisz o tym, jak zorganizować szafę w przedpokoju, cofnij się i zastanów, jak najlepiej z niej skorzystać.

„Rozważ umieszczenie szafy” rada Pamela Meluskey i Larisa Bright z NYC opartej luksusowej marki organizacji domu Osiedlił . – Blisko pralki? Niech służy jako zapas na pranie i szafę na bieliznę. Obok drzwi tylnych czy drzwi wejściowych? Pamiętaj, aby dołączyć próbkę tego, czego potrzebujesz, gdy wybierasz się na cały dzień”.

Ważne jest również, aby zastanowić się, kto powinien korzystać z treści. „Zidentyfikuj, kto wchodzi w interakcję z szafami. Jeśli dzieci będą miały dostęp, upewnij się, że niezbędne rzeczy znajdują się na odpowiedniej wysokości” – mówią pary.

POZBĄDŹ SIĘ BAŁAGANU PRZED ZORGANIZOWANIEM SZAFY W PRZEDPOKOJU

Jest jeszcze jeden proces, który jest niezbędny, zanim zaczniesz organizować garderobę w przedpokoju – i to jest radzenie sobie z tym, co już tam jest.

„Rozpoczynając proces reorganizacji szafy w przedpokoju, poświęć czas na przejrzenie wszystkich półek, pojemników i toreb, aby wyeliminować bałagan” – mówi Kristiana Laugen, ekspert ds. domu w Handy .

„Jeśli jesteś kimś, kto ma trudności z pozbywaniem się pamiątek, starych rysunków dzieci lub własnych rzeczy z dzieciństwa, przenieś te przedmioty do magazynu lub szafy, gdzie nie zmonopolizują ograniczonej otwartej przestrzeni szafy w przedpokoju. Proces oczyszczania może być bardzo żmudny i czasochłonny, ale może dać ci półkę lub dwie za przedmioty o wyższym priorytecie.

Prawdopodobnie są też przedmioty, z którymi możesz się pożegnać. „Kategoryzuj, umieszczając rzeczy podobne do podobnych i sortuj na darowizny, śmieci, muszą zachować i można je przenieść w inne miejsce w domu, mówią Ann Lightfoot i Kate Pawlowski, współzałożyciele Done & Done Home . „Kiedy te decyzje zostaną podjęte i wszystko, co wraca do szafy w przedpokoju, naprawdę musi tam mieszkać, a jest coś, czego używasz, znacznie łatwiej będzie to zorganizować”.

POMYŚL O PROJEKCIE WNĘTRZA SZAFY

Dobrze przemyślane wnętrze szafy w przedpokoju może zapewnić Ci dużo dodatkowej przestrzeni.

„Projektując idealną garderobę do przedpokoju, priorytetem jest długa przestrzeń do wieszania płaszczy, butów poniżej (jest wiele opcji organizacji do wyboru, takich jak stałe szyny i wysuwane szuflady) i uwzględniamy górną półkę, która jest świetną przestrzenią w przypadku toreb sportowych, które w przeciwnym razie mogą zaśmiecać podłogę w korytarzu” – mówi Phillipp Nagel, dyrektor firmy Neatsmith , która tworzy i montuje szyte na miarę szafy.

„W takim razie, jeśli pozwala na to miejsce i zmaksymalizować to, co jest dostępne, podwójne wieszaki doskonale nadają się do mniejszych płaszczy/kurtek i pozwalają zmieścić dwa razy więcej przedmiotów.

„Aby utrzymać porządek, doskonałym dodatkiem są wewnętrzne szuflady z przegródkami na czapki i rękawiczki, a także drążki na szaliki. Są małe i mają dużo miejsca, ale ważne jest, aby zostały zainstalowane w miejscu, w którym nie przeszkadzają.

„Najlepszym wykończeniem jest umieszczenie lusterek wewnętrznych z tyłu kilku drzwi – często można je przeoczyć, ale są niezwykle przydatne”.

TWÓRZ ROZWIĄZANIA ORGANIZACYJNE

Oczywiście jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby ulepszyć istniejące wnętrza szaf. „Używaj półek w kształcie sześcianów i przezroczystych pojemników – rzeczy mają domy, co ułatwia znajdowanie i odkładanie rzeczy” – mówi certyfikowana profesjonalna organizatorka Lynne Poulton z firmy Wholly Organized! .

Chociaż możesz używać koszy i innych pojemników, przezroczyste pojemniki oznaczają, że nikt w rodzinie nie może nie zauważyć, co należy tam umieścić, a znalezienie odpowiedniego przedmiotu, gdy wychodzisz z domu, jest łatwiejsze.

Dodaj stojaki na buty wzdłuż dna szafy, radzi Lynne, aby utrzymać obuwie w porządku i łatwe do zlokalizowania. Preferuje również smukłe wieszaki z aksamitu, aby zmaksymalizować przestrzeń do zawieszenia.

Etykietowanie to również świetna strategia. „Oznacz wszystko, aby ułatwić konserwację, aby każdy członek rodziny wiedział, gdzie znaleźć to, czego potrzebuje – i odesłać go do właściwego domu” – mówią Pamela Meluskey i Larisa Bright z firmy Settled.

„Kup drukarkę etykiet, a stanie się ona twoim nowym najlepszym przyjacielem” – zgadza się Katie Thomas, założycielka firmy zajmującej się projektowaniem wnętrz KTM Design . „Oznacz wszystkie pudła wyraźnie i upewnij się, że wszystko ma swoje miejsce”.

Lubi też tworzyć przestrzeń do powieszenia. „Pegły to łatwy sposób na maksymalne wykorzystanie niewykorzystanej przestrzeni na ścianie” – kontynuuje. „Możesz powiesić klucze, przybory do sprzątania lub narzędzia z tyłu szafy, na uboczu”.

ZRÓB SPOKOJNE WRAŻENIE

Nieuniknione jest, że w przedpokoju w szafie znajdzie się wiele przedmiotów, które będą różnych typów. A ponieważ jest to przestrzeń o mieszanym przeznaczeniu, profesjonalny organizator i certyfikowany przez mistrzów konsultant KonMari, Emi Louie, skupia się na uspokojeniu wizualnego hałasu szafy.

„Lubię ukrywać „zajęte” przedmioty i wysuwać „ładne” przedmioty na pierwszy plan w uproszczony sposób” – wyjaśnia. Na przykład luźne narzędzia i żarówki wydają się bardziej „zajęte” i są dobrymi kandydatami do szafki, szuflady lub kosza. Pościel, papierowe ręczniki w rolkach, świece lub książki wydają się wyglądać bardziej „ładnie” i mogą być wyświetlane na wysokości oczu lub wyżej, w zależności od częstotliwości użytkowania.

„Artykuły do ​​czyszczenia i duże przybory toaletowe są dobrze ułożone i wyeksponowane tak, jak można by zobaczyć w sklepie, a małe przedmioty, takie jak narzędzia lub małe przybory toaletowe, najlepiej przechowywać w opływowych pojemnikach lub pudłach” – dodaje.

Eksperci uważają również, że świetnie wyglądające wnętrze szafy może zainspirować całą rodzinę do schludności. „Zachęcamy jak najbardziej dopasowywać pojemniki, ponieważ gdy rzeczy wyglądają ładnie z psychologicznego punktu widzenia, znacznie chętniej utrzymamy je w porządku” – mówi Mary Cornetta, założycielka i współwłaścicielka profesjonalnej firmy organizacyjnej Sort and Sweet . „Pojemniki nie muszą być dokładnie dopasowane, ale powinny estetycznie się ze sobą zazębiać”.

ZMINIMALIZUJ PRZESTRZEŃ ZAJMOWANĄ PRZEZ NIEZBĘDNE ŚRODKI CZYSTOŚCI

Być może będziesz musiał schować przedmioty wymagane do utrzymania domu w czystości w szafie w przedpokoju, ale mogą to zrobić. „Jeżeli odkurzacze i środki czyszczące zajmują dużo miejsca w szafie w przedpokoju, pomyśl, w jaki sposób możesz wykorzystać kosze i stojaki, aby zwiększyć przestrzeń do przechowywania”, mówi Kristiana Laugen, ekspert ds. domu w Handy .

„Pomocne może być również poświęcenie chwili na przejrzenie zapasów środków czyszczących i zastanowienie się, jakich przedmiotów używasz tylko raz na jakiś czas. W przypadku przedmiotów, których używasz rzadko, możesz chcieć znaleźć inne miejsce do przechowywania, które nie zajmuje najwyższej jakości szafy.

PRZYGOTUJ SIĘ NA SEZONOWĄ WYMIANĘ

Obróć to, co trzymasz w szafie w przedpokoju, aby powiedzieć zorganizowane. „Dobrym pomysłem jest wyjęcie sezonowych przedmiotów z szafki w przedpokoju i przechowywanie ich na strychu, pod łóżkiem lub nad szafą” – mówi Helena Myers, projektantka wnętrz w The Myers Touch .

„Zaśmiecanie cennej przestrzeni przedpokoju grubymi płaszczami zimowymi latem lub sandałami i torbami plażowymi zimą nie przynosi żadnych korzyści. Ta sezonowa zmiana pozwoli ci efektywniej wykorzystać przestrzeń w korytarzu i uzyskać wyraźniejszy obraz tego, co musisz tam przechowywać”.

ZORGANIZUJ SZAFĘ NA BIELIZNĘ W PRZEDPOKOJU

Zastanawiasz się, jak zorganizować szafę w przedpokoju, w której pomieści się pościel? „Dobrze zaprojektowana szafa na bieliznę wykorzystuje pionowe i poziome przechowywanie, aby pomieścić wszystko, od ręczników po pościel”, mówią eksperci California Closets .

— Żeby wszystko było zorganizowane, wyjmij wszystko. Chociaż oczyszczenie całej szafy może wydawać się przytłaczające, ten krok jest rzeczywiście integralną częścią procesu organizacji. Zachęca to do nieco bardziej rozeznania w tym, co wkładasz z powrotem do swojej szafy.

„Podziel swoje przedmioty na trzy grupy. Posortuj zawartość swojej szafy i utwórz trzy stosy: jeden na przedmioty do rozdania lub oddania, jeden na przedmioty sentymentalne, które możesz umieścić w długoterminowym przechowywaniu, a drugi na przedmioty, których potrzebujesz na co dzień.

Lynne Poulton zaleca dodanie półek pomocniczych, które dodają półki pośrednie między półkami. „Przenieś niektóre przedmioty pod zlew w łazience i skorzystaj z półek pomocniczych” – mówi.

Ale zajmij się też zawartością szafy. – Rozważ prześcieradła w pokojach, w których są używane, czyli pościel dla gości na łóżku lub w szufladzie komody – radzi. I zapytaj, ile ręczników wystarczy? „Pomyśl o zmniejszeniu liczby posiadanych ręczników” – mówi.

To samo dotyczy arkuszy. „Rozważ jeden zestaw do rzadko używanego łóżka gościnnego i dwa do trzech zestawów do regularnie używanych łóżek”.

Doradza, by zlikwidować stosy ręczników i prześcieradeł, które się przewracały, za pomocą przegródek, które są wąskimi słupkami, które można wsunąć na solidną półkę i utrzymać stosy przedmiotów na miejscu.

W międzyczasie unikaj nagromadzenia starych leków, zabierając je do autoryzowanego punktu zbiórki leków i aby upewnić się, że przedmioty zostaną odłożone tam, gdzie powinny być, Lynne mówi: „Używaj przezroczystych akrylowych pojemników i oznaczaj je w taki sposób, w jaki ty i rodzina wiedzieć, co w nich jest – „Meds”, „Pierwsza pomoc”.

Szafa na pościel z głębokimi półkami? „Zainstalowanie wysuwanej półki Elfa sprawia, że ​​te trudno dostępne miejsca są bardziej dostępne; łatwiej jest znaleźć rzeczy i odłożyć je tam, gdzie mieszkają” – mówi.

Kladiusz Borowski

Architekt wnętrz i pasjonat pracy w ogrodzie. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą z tego zakresu. Zapraszam do zadawania pytań. Chętnie podzielę się ekspercką wiedzą!

View all posts by Kladiusz Borowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *