Pomysły na stylizację stolika kawowego – 10 sposobów na stylizację stolika kawowego

stolik kawowy

Te pomysły i wskazówki dotyczące stylizacji stolików kawowych pomogą Ci stworzyć piękne, łatwe w obsłudze winiety. Stylizacja stolika kawowego to wykończenie salonu. Często ostatni mebel do kupienia – po siedzeniu i przechowywaniu – stoliki kawowe są często, nawet nieumyślnie, centralnym punktem salonu, więc odpowiednia stylizacja jest koniecznością.

Oto pomysły i wskazówki dotyczące stylizacji stolików kawowych, o których nasi redaktorzy zajmujący się dekoracją – i kluczowi eksperci od wnętrz – chcą, abyś się dowiedział. Nic dziwnego, że istnieją pewne kluczowe zasady, których należy przestrzegać, które zapewnią, że Twój stolik kawowy będzie wyglądał fantastycznie na wierzchu i będzie funkcjonalny – dodanie go do listy pomysłów na salon sprawi, że Twoja przestrzeń zabłyśnie.

STYLIZACJA STOLIKA KAWOWEGO – POMYSŁY I PORADY EKSPERTÓW

Oczywiście stylizacja stolika kawowego będzie musiała być elastyczna. W końcu może to być przestrzeń, w której mieści się wszystko, od filiżanek do kawy po papierkową robotę. Te wskazówki dotyczące projektowania wnętrz uwzględniają to wszystko.

1. ODWRÓĆ STYLIZACJĘ STOLIKA KAWOWEGO

To może wydawać się sprzeczne z intuicją w artykule o stylizacji stolików kawowych, by nie kłaść zbyt wiele na powierzchni, ale bądźmy praktyczni – nawet najbardziej formalny salon, jak ta piękna przestrzeń Kit Kempa , musi być funkcjonalna. Oznacza to, że każda stylizacja stolika kawowego będzie miała wpływ, ale pozostawisz dużo miejsca na blacie, abyś mógł umieścić na nim wszystko, czego potrzebujesz w ciągu dnia.

Ponadto, jak mówi Kit Kemp, „To właśnie powierzchnie tych stołów do kawy o dużych proporcjach czynią je interesującymi”. Innymi słowy, jeśli Twój stolik kawowy ma piękną powierzchnię, będziesz chciał się nią pochwalić.

2. UŻYJ KRZYWYCH, ABY STWORZYĆ KONTRAST

Porady dotyczące stylizacji salonu Cortney Bishop koncentrują się na zapewnieniu komfortu przestrzeni – a jednym ze sposobów na to jest włączenie planu miejsc siedzących wokół stolika kawowego. Wybór okrągłego stolika kawowego to sprytna sztuczka stylizacyjna – podobnie jak okrągły stół jadalny, zachęca do towarzyskości w przestrzeni.

Aby wzmocnić charakter, wybierz vintage: „Vintage to złoto. Daj ludziom coś do powiedzenia i włącz coś wyjątkowego, czego nikt inny nie będzie miał” – radzi Cortney.

3. UDEKORUJ TACĘ STOLIKA KAWOWEGO

Jeśli Twój stolik kawowy może służyć jako podnóżek, jak w tym pokoju od K&H Design – lub jeśli używasz go regularnie do pracy i musisz rozłożyć papierkową robotę, ograniczenie stylizacji stolika kawowego do tacy, którą można łatwo przesuwać i zdejmować, jest praktyczne – to świetny sposób na skupienie stylizacji na jednym końcu lub centralnie na stoliku kawowym, co wzmacnia jej siłę oddziaływania.

4. ZACHOWAJ PROSTĄ STYLIZACJĘ STOLIKA KAWOWEGO

Przy każdej stylizacji pomieszczenia zawsze pamiętaj, że prostota jest najlepsza. Lepiej też myślimy, gdy stolik kawowy nie jest bałaganem, pomaga oczyścić umysł i ułatwia nam relaks.

Użyj wyglądu lub motywu swojego salonu, aby poprowadzić lub kontrastować ze stylem stolika kawowego – jeśli atmosfera jest zajęta, zachowaj minimalistyczny stół lub, jeśli reszta schematu jest stonowana w stylu, użyj stolika kawowego, aby zapakować cios – nadal można to zrobić na minimalnym poziomie; na przykład trzymaj książki na półce pod spodem, a pamiątki i ozdoby na górze, w ten sposób będziesz mieć wyraźny rozdział między kawałkami.

5. BAW SIĘ POZIOMAMI

Stylizacja stolika kawowego może pomóc w zachowaniu proporcji pomieszczenia. Więc jeśli twoja przestrzeń życiowa ma niski sufit, warto wybrać stolik kawowy, który jest również celowo niski. Możesz jednak zwiększyć zainteresowanie, wybierając dwupoziomowy projekt stolika kawowego, tak jak w tym pokoju zaprojektowanym przez Elicyon , gdzie efekt jest zmaksymalizowany przez wysoki kwiatowy wyświetlacz na wyższym stole.

6. UZYSKAJ ODPOWIEDNIĄ SKALĘ I PROPORCJE

Niezależnie od tego, czy projekt Twojego salonu jest kolorowy, czy jakże biały, nadal możesz bawić się skalą w aranżacji wnętrz na swoim stoliku kawowym. Jedną z najważniejszych wskazówek jest umieszczanie na nim tylko elementów, które nie przekraczają jednej trzeciej wysokości rzeczywistego stołu, w ten sposób uzyskasz prawidłowe proporcje. Poprosiliśmy Sue Jones, współzałożycielkę i dyrektor kreatywną w firmie OKA, o poradę dotyczącą stylizacji stolika kawowego:

„Ten stół jest tak interesujący wizualnie, że naprawdę nie wymaga wiele stylizacji – wystarczy kilka książek lub przedmiotów dekoracyjnych. Nie chcesz odwracać uwagi od muszli ostryg pod szklanym blatem, więc trzymaj się palety neutralnych kolorów stołu – wybraliśmy parę zakrzywionych wazonów z kamionki w kolorze złamanej bieli, aby dodać im organicznego charakteru”.

7. ZMAKSYMALIZUJ TEKSTURĘ I KSZTAŁT

Jeśli lubisz spójny schemat, bezproblemowo wkomponuj w niego swój stolik kawowy. Clara Ewart, szefowa działu projektowania w londyńskim studiu wnętrz Kitesgrove, wyjaśnia dlaczego:

„Stoliki kawowe działają najskuteczniej, gdy są skoordynowane z układem pokoju, dzięki czemu nie wydają się zbyt dominujące w przestrzeni. Często wybieramy stoliki kawowe o bardziej neutralnych odcieniach, wykonane z naturalnych materiałów, takich jak marmur i drewno. Stoliki kawowe muszą być trwałe, a także zapewniać miejsce na więcej elementów dekoracyjnych, takich jak książki, tace i przedmioty ”.

Im bardziej minimalistyczny styl utrzymasz w tym przypadku, tym lepiej – taca i dwie miski o różnych rozmiarach, które podnoszą kolory z poduszek i bocznego stolika, to wszystko, czego potrzebujesz.

8. UŻYJ STOLIKA KAWOWEGO, ABY WPROWADZIĆ AKCENTUJĄCY KOLOR

Często wspominamy o pomysłach na akcenty kolorystyczne w postaci dodatków, ale w ten sposób można również wykorzystać mniejsze meble. Jest to sposób na wyrażenie stylu i sprawdza się szczególnie dobrze w nowoczesnych wnętrzach, które mają minimalistyczny charakter, jak wyjaśniają Jen i Mar z londyńskiego studia projektowego Interior Fox :

„Czarne wykończenia sprawdzają się szczególnie dobrze na neutralnym tle, działając jako kolor akcentujący, jednocześnie stanowiąc kotwicę dla ogólnego schematu. Od stolika kawowego, który zajmuje centralne miejsce, po oświetlenie i akcesoria.

„Pobaw się wysokością i kształtem przedmiotów, które zdecydujesz się wyświetlić, dzięki czemu powierzchnia będzie bardziej dynamiczna. Nasza wskazówka: nie komplikuj. Wprowadź zieleń, ulubioną świecę zapachową i mały stos magazynów na stolikach do kawy, aby uzyskać stylowy i zrelaksowany wygląd”.

9. WYBIERZ ODWAŻNE STWIERDZENIE

Dwie wskazówki dotyczące stylizacji stolików kawowych w jednym tutaj – zaczynając od zasady trzech . Wizualnie podziel swój stolik kawowy na trzy sekcje, teraz możesz umieścić przedmioty w każdej sekcji lub użyć tylko dwóch i pozostawić jeden koniec wolny.

Druga wskazówka dotycząca stylizacji stolika kawowego: umieść jeden odważny element w jednej ze swoich sekcji – może to być efektowny wazon pełen kwiatów, ozdoba lub stos książek, ale musi to być największy i najwyższy przedmiot. Następnie przygotuj mniejszą wystawę czegoś innego – na przykład stos książek z przyciskiem do papieru lub świecą zapachową – fajnie jest użyć czegoś, co ma znaczenie lub przywołuje szczęśliwe wspomnienia.

10. WPROWADŹ TKANINĘ, KOLOR I WZÓR

Stylizacja stolika kawowego nie musi kończyć się na elementach, które eksponujesz na wierzchu – może rozciągać się na materiały użyte do jego wykonania. Może to być marmurowy blat – a może chcesz użyć podnóżka, aby zmiękczyć przestrzeń. Wybierz zaokrąglony kształt, ładną tkaninę i niezwykłą fakturę, taką jak ten zapinany na guziki, a otrzymasz przyciągający wzrok centralny element swojego pokoju.

JAK STYLIZOWAĆ STOLIK KAWOWY Z PÓŁKĄ?

To, jak stylizujesz stolik kawowy z półką, w dużej mierze sprowadza się do tego, jak zajęty jest Twój pokój – ale z reguły chcesz uniknąć bardzo zagraconej półki i blatu na stolik kawowy, ponieważ sprawi to, że Twój salon będzie wyglądał niechlujny. Zamiast tego zdecyduj się na przechowywanie bałaganu pod blatem na półce i zgrabnie pogrupuj przedmioty na górze.

JAK STYLIZOWAĆ OKRĄGŁY STOLIK KAWOWY?

Stylizacja okrągłego stolika kawowego jest nieco trudniejsza niż stylizacja kwadratowego lub prostokątnego stolika kawowego. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest umieszczenie przedmiotów, które chcesz wyświetlić na tacy – okrągłej lub kwadratowej – i umieszczenie ich na środku stolika do kawy. Innym jest zgrupowanie trzech przedmiotów w trójkąt – często nazywany „trójkątem stylisty”. Wybierz wyższy przedmiot, jeden mniejszy i taki, który znajduje się w połowie wysokości. Pomoże to stworzyć naturalną aranżację.

Kladiusz Borowski

Architekt wnętrz i pasjonat pracy w ogrodzie. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą z tego zakresu. Zapraszam do zadawania pytań. Chętnie podzielę się ekspercką wiedzą!

View all posts by Kladiusz Borowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *