Jaki stelaż biurka elektrycznego wybrać? Porównanie 3 wariantów

biurko dla gracza

Stelaż to kluczowy element każdego biurka elektrycznego. Decyduje o funkcjonalności i trwałości całej konstrukcji oraz o stabilności na każdym pułapie. Na rynku znaleźć można różne rodzaje stelaży elektrycznych. My przyjrzeliśmy się 3 wariantom, na których bazuje jeden z czołowych polskich producentów biurek elektrycznych.

Stelaż – baza każdego biurka elektrycznego

Stelaż biurka elektrycznego wpływa na komfort, bezpieczeństwo i możliwości pracy. Decyduje o stabilności i wytrzymałości całej konstrukcji oraz o szybkości i głośności podnoszenia/opuszczania blatu. Polski producent stelaży biurek elektrycznych Mobiusdesk tworzy biurka elektryczne na bazie zaawansowanych technologicznie, najmocniejszych na polskim rynku stelaży. Przyjrzeliśmy się 3 flagowym modelom z serii PRO: PRO PLUS, PRO MASTER 500 oraz PRO MASTER 650.

Stelaż biurka elektrycznego PRO PLUS

Stelaż PRO PLUS to solidny, 3-sekcyjny model, zbudowany na bazie sprawdzonych komponentów duńskiej firmy LINAK. Oferuje bardzo dobrą jakość i wysoką kulturę pracy. Posiada duży zakres regulacji: od 59 cm do 124 cm (bez blatu). Udźwig 160 kg pozostawia sporą swobodę w zakresie doboru blatu, wyposażenia, sprzętów i urządzeń. Stelaż przeznaczony jest do blatów o szerokości od 110 cm do aż 165 cm. Elementy napędu zostały estetycznie zabudowane. Zastosowano też minimalną ilość kabli. Konstrukcja jest prosta do złożenia bez użycia narzędzi. Regulacja wysokości blatu odbywa się poprzez panel sterowania lub za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Panel posiada funkcję zapamiętywania do 4 pozycji. Wyświetlacz pokazuje aktualną wysokość biurka. Dodatkowa funkcja przypomina o zmianie pozycji ciała. Produkt objęty jest 5-letnią gwarancją.

Stelaż elektryczny do biurka PRO MASTER 500

PRO MASTER 500 to mocny, uniwersalny stelaż elektryczny o bardzo dobrych parametrach. Posiada 2-sekcyjną konstrukcję, oferującą przyzwoity zakres regulacji (69 cm-119 cm), pasującą do praktycznie każdego blatu. Udźwig wynosi aż 175 kg! O komfort obsługi oraz ergonomię i bezpieczeństwo pracy dbają takie funkcje, jak pamięć 4 ulubionych ustawień oraz system antykolizyjny z regulacją czułości. Zmiana wysokości może odbywać się za pomocą jednego kliknięcia na panelu. Innowacyjna konstrukcja bazuje na poprzeczkach o zwiększonym przekroju (40 mm/40 mm), ściance o grubości 2 mm oraz na wsuwanym elemencie łączącym o grubości aż 3 mm. Model ten powstał we współpracy z polską firmą Ergomaster.

Stelaż do biurka elektrycznego PRO MASTER 650

Stelaż elektryczny PRO MASTER 650 to sprawdzone, mocne rozwiązanie polskiej produkcji. Charakteryzuje się 3-sekcyjną konstrukcją i bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Oferuje największy zakres regulacji spośród prezentowanych modeli, bo od zaledwie 62 cm do aż 128 cm! Dzięki udźwigowi 175 kg, stelaż ten pasuje do praktycznie każdego blatu. Podobnie, jak poprzednik, powstał we współpracy z firmą Ergomaster. Posiada funkcję zapamiętywania do 4 pozycji, system antykolizyjny z regulacją czułości oraz regulowane poprzeczki o zwiększonym przekroju i wzmocnionych ściankach. Wysokość można regulować za pomocą jednego kliknięcia na wbudowanym panelu.

Jaki stelaż biurka elektrycznego wybrać?

W procesie wyboru stelaża biurka elektrycznego należy uwzględniać:

  •   rozmiar, kształt i wagę blatu,
  •   ciężar wszystkich rzeczy, które znajdą się na blacie,
  •   pożądany zakres regulacji,
  •   założony budżet,
  •   pozostałe wymagania klienta.

Oczywiście klient nie musi samodzielnie analizować parametrów poszczególnych stelaży elektrycznych i ryzykować podjęciem błędnej decyzji. Zamawiając biurko elektryczne w Mobiusdesk, optymalny model stelaża zostanie zaproponowany przez doradcę po dokładnym zbadaniu potrzeb klienta. W przypadku niestandardowych potrzeb i wymagań, istnieje możliwość zaprojektowania i wyprodukowania specjalnego stelaża elektrycznego, o 5- lub 6-nożnej konstrukcji o znacznie zwiększonym udźwigu.

Warto wiedzieć, że na komfort i ergonomię pracy przy biurku elektrycznym wpływają także moduły, czyli różne, dodatkowe elementy, w które można wyposażyć mebel. Są one montowane w blacie lub pod nim oraz rozmieszczane zgodnie z przygotowanym projektem i indywidualnymi ustaleniami. Moduły wybiera się na etapie zamawiania biurka na wymiar. Doradca klienta pomoże w doborze i rozmieszczeniu poszczególnych elementów.

Kladiusz Borowski

Architekt wnętrz i pasjonat pracy w ogrodzie. Uwielbiam dzielić się moją wiedzą z tego zakresu. Zapraszam do zadawania pytań. Chętnie podzielę się ekspercką wiedzą!

View all posts by Kladiusz Borowski →

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *